Tekirdağ

Kumbağ Tatil Beldesi

Martı
 
 
Kumbağ Tanıtımı

Kumbağ Tanıtımı

Tekirdağ il merkezine 13 kilometre uzaklıkta olan Kumbağ Tatil Beldesi önemli bir tatil ve turizm beldesidir.Kumbağ'da ormaniçi dinlenme tesisleri başta olmak üzere yörede Öğretmenlerevi,Garanti Bankası Dinlenme Tesisleri,Polis Kampı,Kumbağ Tatil Köyü (Eski Miltur),Bilge Turistik Tesisleri,Kumkent Tatil Köyü ve halk plajları bulunmaktadır.Kuzey rüzgârlarına kapalı olan Kumbağ Beldesinin geniş kumsalları doğal plaj özelliğindedir.

Tekirdağ Büyük Şehir iline bağlı Kumbağ Tatil Beldesinin eski bir Rum Köyü olduğu ve Rumların burada balıkçılık ve bağcılık yaptıkları bilinmektedir.Kumbağ'da;Restauranlarda,Yunan usulü şarapta hazırlanmış ahtapot ızgara, kalamar dolma ve ızgara,karides söğüş,tereyağda karides ve mevsim balıkları,Tekirdağ Köftesi bulunmaktadır.

Kumbağ'da su kayağı,rüzgar sörfü scuba diving gibi su sporlarının yanında tracking,biking,yamaç paraşütü gibi doğa sporları yapmanızda mümkündür.

Kumbağ'da Turizm oldukça gelişmiştir.Kasaba Halkı geçimini Ticaret,Turizm,Tarım,Balıkçılık ve küçük baş hayvancılığa dayanmaktadır.

Buradasınız: Anasayfa KUMBAĞ TANITIMI