Tekirdağ

Kumbağ Tatil Beldesi

Martı
 
 
Kumbağ Turizmi

Kumbağ Turizmi

Ganos'larda Teleferik ve Otel çalışmaları olacağı projeler içindedir. Bölgeye en yakın yer olarak Kumbağ Mahallesine Ekonomik yönden çok katkısı olacaktır.

Bu proje gerçekleştiğinde Kumbağ ekonomisinin yanında Trakya bölgesinin en çok canlılık kazanan yeri olacaktır. Her ne kadar Nişantepe ve Ayvasıl mevkii Kumbağ’ın mücavir alanı içerisinde olmasa da Ganos’lara yapılan her yatırımdan en fazla nasiplenen yer konumunda olacaktır.

Kumbağ Mahallesi oldukça geniş bir imar alanına sahip, buraya gelen yatırımcıya Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kolaylıklar sağlayacaktır. Kumbağ stratejik öneme sahip bir yer olarak “çok yıldızlı oteli” hak eden konumdadır. Deniz ve dağ sporlarının vazgeçilmezi ve hemen yanı başımızda yapılan Türkiye’nin en büyük Konteynır Limanı kumbağ mahallesini avantajlı hale getiren özeliklerin bazılarıdır.

Kumbağ pırıl pırıl denizinin, ormanının, piknik yerlerinin ve kamp alanlarının bol olduğu bir yerdir ve şehir merkezine 20 dakikalık karayolcuğuyla ulaşmak mümkün olacaktır.

Kumbağ mücavir alanı içerisinde 2 adet tarihi manastırımız var,sadece temelleri ayakta kalabilmiş,aslına uygun inşa edilmesi ve Turizm’e kazandırılması kumbağ ve ilimiz için de oldukça önem arz etmektedir. Sayın Valimizin söylediği gibi “Gelecek yıllarda Tekirdağ lojistik,kültür ve turizm alanında adını duyuracaktır” sözünü çok önemsiyoruz. Umuyorum elimizde bulunan kültür varlıklarımız, iyice yok olmadan bir an evvel ekonomiye kazandırmak için girişimler yapılacaktır. Kumbağ Kültür Turizmine aday bir beldedir.

Buradasınız: Anasayfa TURİZM