Kumbağ Aktiviteleri

Kiraz Festivali :Tekirdağ’da bayram coşkusu tadında kutlanan Kiraz Festivali, ilk defa 1962 yılında ‘Kiraz Cümbüşü’ adı altında kutlanmaya başladı. 1964’te Kiraz Bayramı’na dönüştü. Daha sonraları Kiraz Festivali adı altında geleneksel hale getirilerek her yıl haziran ayı içerisinde dört gün boyunca kutlanmaya başladı. Festivaldeki fener alayları, gece konserleri, kiraz yarışmaları, yelken yarışmaları, gösteriler, festival güzellik yarışmaları, piknikler 4 gün boyunca şehri renklendirmektedir. Eğer aynı tarihlerde yolunuz Tekirdağ’a düşerse, festivale uğramadan gezinizi sonlandırmayın.

Atlı Doğa Yürüyüşü :Kumbağ ve yakın çevresi tatilinize renk katacak birçok eğlenceli aktiviteye ev sahipliği yapar. Saray ilçesi Ergene Vadisi’nde ve Şarköy ilçesi Ganos Dağları’nda atlı doğa yürüyüşü için oldukça elverişli parkurlar mevcuttur.

Yamaç Paraşütü :Son yıllarda popüler olan Uçmakdere yamaç paraşütü için uygun alanlara sahiptir. Hava şartlarının uygunluğu ve İstanbul’un yakınlığıyla da yamaç paraşütüne gönül verenlerin yeni mekanı olmuştur. Şehre tepeden bakmak, yeşilin, mavinin içinde kaybolmak ve her şeyi geride bırakmak istiyorsanız, yamaç paraşütü istediğiniz adrenalini ve mutluluğu yaşatacaktır size.

Eko turizm adına düzenlenen trekking (yürüyüş) - bisiklet parkurları ile doğa düşkünlerini, tüplü dalış (scuba diving) ve rüzgar sörfü (wind surfing) ile deniz tutkunlarını, koyu mavi denizi ve yemyeşil dağları (uçmakdere yamaç paraşüt alanı) ile yamaç paraşütü sporuna gönül verenleri ağırlamaya devam etmektedir.

Uçmakdere :Tekirdağ sınırları içinde yer alır.Türkiye’deki en kaliteli üzümlerinin yetiştiği yerlerden biridir uçmakdere köyü.Son yıllarda genellikle yamaç paraşütüne elverişli alanları olması nedeni ile yoğun ilgi görüyor.Ganos Fayı’nın bir sanatçı ustalığıyla şekillendirdiği ilginç vadilerden birinde yer alan Uçmakdere’de az sayıda ev vardır ve köyde 10 tane anıt ağaç yer alır.Tabiat Ana’nın özenerek yarattığı bu cennet köşeye doğru ilerlerken bir tarafınızda yükselen sarp kayalar,diğer tarafınızda ise masmavi uzanan engin deniz manzarası eşliğinde yol alırsınız.Tabiatın uyanışıyla birlikte yemyeşil bir cennete dönüşen doğanın güzelliği büyüler adeta.

Kumbağ Sosyal

Kumbağ Tesisleri

Kumbağ Oteller